Süleymancılar birbirine girdi: AKP’li Süleymancılar, muhalif Süleymancılara karşı

 

 

22 yıllık AKP iktidarında birçok cemaat ve tarikatlar devletin neredeyse her kademesinde gör alıyor. Yıllarca AKP iktidarını destekleyen Süleymancılar içerisinde iktidar savaşı yaşanmış ve AKP muhalifleri olarak bilinen Kurişiiler cemaati yönetmeye başlamıştı.

Eski AKP İstanbul Milletvekili Fatih Süleyman Denizolgun, Süleymancılar arasında yaşanan çatışmaya örnek olacak bir açıklama yaptı.

X (Twitter) hesabında bir mesaj paylaşan Denizolgun, Süleymancıları yöneten Kurişiiler tarafından tehdit edildiğini söyledi. Denizolgun, şu mesajı paylaştı:

“İsmini vermek istemediğim bir bakanlığımızın, yine ismini vermek istemediğim bir bakan yardımcımızın koruma ekibinden biri; bakanlığın içinde; görüşmem bittikten sonra; ‘Cemaat, yazılarından çok rahatsız, ona göre’ diyerek ve parmak sallayarak tehdit etmiştir. Kurişiilik; Dünyanın en büyük kötülük merkezi haline gelmiş olup, tarihte gelmiş, geçmiş; en büyük suç ve terör örgütlerin en başındaki yapıdır. Bakanlıklarımız, Tüm Bürokrasi ve Tüm Yargının içerisine sızan, çok tehlikeli bir yapı haline gelmiştir. Aşağıda; ilgili kişinin resmi bulunmaktadır. Başta Cumhurbaşkanlığımızın; İstihbarat ve Emniyet Teşkilatlarımızın, Tüm Bakanlıklarımızın, Tüm Başsavcılarımızın ve Tüm Dünya Kamuoyunun, Tüm İnsanlığın; Saygı ve Selamlarımla Bilgilerine arz ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir